Veľký Meder termální lázně

Veľký Meder okolí


 • Jízda na koni Czajlik Ranch

 • Na ranči je zajištěna možnost na výcvik a jízdu na koni pro začátečníky a pokročilé, pro malé děti jízda na ponících a hipporahabilitácia na to potřebným. Pronajímáme svatební kočár a kočáry na vycházky. Dále je možnost pronájmu boxů pro 20 koní. V nečase av zimě je k dispozici krytá jízdárna.
 • www.czajlikranch.sk
 
Veľký Meder

 • Areál vodních sportů Čunovo

 • Areál se nachází 20 km od Bratislavy. Poskytuje tréninkové možnosti pro profesionály i pro začátečníky. Každoročně se zde konají různé mistrovství. Obtížnost vody se pohybuje od WW II - IV; tato obtížnost se dá regulovat klapkami, které vpouštějí vodu do kanálů. Dva hlavní kanály jsou mnohdy propojeny, takže se dá využít několik kombinací tratě. Základní podmínkou účasti je umět plavat a mít pozitivní vztah k vodě. Kromě vodních sportů je možnost v okolí pro jiné adrenalinové sporty jako vodní skútry, hydrospeed, paintball. Nedaleko areálu se nachází i off-road dráha pro motokros a čtyřkolky.
 
Veľký Meder

 • ZOO Jána Xantusa – GYŐR 

 • Tato zoologická zahrada byla původně založena pro ochranu domácích ohrožených druhů v roce 1962. V 70-tých letech se sbírka domácích zvířat rozšířila io exotických jedinců. Poslední renovací ZOO prošlo v roce 2007. Od té doby zvířátka žijí v takovém prostředí, které se nejvíce podobá k jejich původnímu. Zoologická zahrada se pyšní velkým počtem "obyvatel" z Afriky, obrovským teráriem, ve kterém žije nejbohatší sbírka jedovatých hadů v Maďarsku. Krásné prostředí a poznávání každodenního života zvířat láká tak malých i velkých.
 
Veľký Meder

 • Vodní dílo Gabčíkovo

 • Několik kilometrů od Šamorína se nachází největší vodní dílo na Slovensku. Stupeň Gabčíkovo zabezpečuje využití hydroenergetického spádu a zabezpečuje mezinárodní plavbu překonáním rozdílu hladin mezi přívodním a odpadním kanálem plavebními komorami. V letní sezóně se zde pořádají obhliadkové plavby lodí.
  Vodní elektrárna sestává ze čtyř dvojblokov, ve kterých je instalovaných 8 hydroagregátov. Plavební komory umožňují překonání výškového rozdílu hladin mezi přívodním a odpadním kanálem v rozmezí 16 - 23,3 metru. Plnění a prázdnenie plavebních komor trvá přibližně 15 minut. Plavba je řízena z věže umístěné na středním pilíři komor.
 
Veľký Meder

 • Cykloturistika Podunajsko - Podunajská cyklostezka

 • Tato cyklotúra je po méně náročné trase Podunajské cyklosteske, s minimálním převýšením. Je vhodná pro rodinné cyklotúry, protože vede mimo frekventované provozu. Výchozí a cílový bod je ve Velkém Mederu. Túra pokračuje do obcí Okoč, Topoľníky, Dunajský Klátov, Jahodná a Tomášikovo. Tato cyklotúra umožňuje návštěvu vodních mlýnů a přírodní rezervace.
 • související témata: podunajská cyklostezka, dunajská cyklostezka mapa, dunajská cyklostezka kempy, dunajská cyklostezka ubytování, dunajská cyklostezka 2010, dunajská streda, donauradweg, podunajská cyklostezka ubytování
 
Veľký Meder

 • Győr Bazilika

 • Původní katedrála byla postavena v 11. století v románském slohu. Během historie byla několikrát přestavěny. Po vpádu Tatarů se přestavěla do gotického slohu. V 15. století János Hédervár dal postavit k bazilice i kapli. Po vpádu Turků v 16. století se bazilika značně poškodila a jedna její věž se úplně zhroutila. V té době bazilika sloužila i pro vojenské účely a to jako sklad zbraní. V 17. století se také přestavěl, tentokrát do ranního barokního slohu. Poslední značnou restaurací bazilika prošla v letech 1968 až 1972. V roce 1996 baziliku navštívil i papež Jan Pavel II.
 
Veľký Meder